Pierwszy raz na floatingu – jak przygotować się do sesji?

Floating

Masz przed sobą pierwszą sesję floatingową? A może dopiero zastanawiasz się, czy skorzystać z tej nietuzinkowej formy relaksu? Sprawdź, co czeka na Ciebie w kapsule floatingowej i jak przygotować się do pierwszej wizyty – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. 

Co zabrać ze sobą na floating?

Na sesję floatingu nie musisz zabierać zbyt wielu rzeczy. W zależności od miejsca, do którego się wybierasz, możesz zostać poproszony/poproszona o zabranie kilku podstawowych przedmiotów. Wybierając Fizjomedicę, wystarczy, że weźmiesz ze sobą klapki i kostium kąpielowy. My udostępniamy Ci: czyste ręczniki, żel pod prysznic, okulary pływackie (które zapobiegają przed dostaniem się słonej wody do oczu), szampon i suszarkę do włosów. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swoje kosmetyki czy inne akcesoria. 

Warto wiedzieć! Nie pij kawy i napojów energetycznych przed sesją floatingową. Zjedz coś lekkiego około 1,5 godziny wcześniej. 

Jak przebiega sesja floatingowa krok po kroku?

Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące przebiegu sesji floatingowej – od momentu zjawienia się w Centrum do zakończenia seansu.

Przed wejściem do kabiny

Na pierwszą wizytę zapraszamy Cię do naszego Centrum około 10-15 minut przed sesją – tak, by spokojnie przygotować się do wejścia do kapsuły. W tym czasie pokażemy Ci, jak korzystać z kabiny i jak w pełni zrelaksować się podczas unoszenia na wodzie. Poza tym:

  • Przed rozpoczęciem sesji należy dokładnie się wykąpać, by dzięki temu zmyć pozostałości kosmetyków z włosów i z ciała. Jeśli nakładasz make-up, zmyj go przed wejściem do kapsuły.
  • Zalecamy też skorzystanie z toalety, aby taka potrzeba nie pojawiła się w czasie sesji. Podczas pobytu w kabinie warto skupiać się tylko na przyjemnych doznaniach płynących z unoszenia się na wodzie. 
  • Jeśli masz długie włosy, dobrze będzie spiąć je w kok lub ewentualnie założyć czepek kąpielowy. Zdejmij też zegarek i biżuterię.

W trakcie sesji

Gdy będziesz już przygotowana/przygotowany do rozpoczęcia sesji, wejdź ostrożnie do kapsuły. Usiądź na środku i powoli połóż się na plecach. Staraj się robić to delikatnie, by woda była spokojna i nie zaczęła falować. 

Rozluźnij się, głowę ułóż swobodnie, tak, by unosiła się na powierzchni i była lekko odchylona do tyłu. Uszy naturalnie znajdą się pod wodą. Ręce możesz wyciągnąć wzdłuż ciała lub zgiąć w łokciach i ułożyć pod głową. 

Rozluźnij mięśnie i zrelaksuj się.

Po sesji

Gdy sesja się zakończy, powoli usiądź. Odciśnij wodę z włosów i uważaj przy tym, by nie spłynęła do oczu. Powoli i ostrożnie wstań, a potem wyjdź z kapsuły. Weź prysznic i dokładnie zmyj resztki soli z ciała oraz włosów. Możesz nasmarować ciało balsamem nawilżającym, a na włosy nałożyć odżywkę. 

Warto wiedzieć!

  • W kapsule floatingowej znajdują się przyciski do włączania i wyłączania światła, a także przycisk alarmowy, którego możesz użyć, gdy będziesz potrzebować naszego wsparcia. 
  • W trakcie seansu możesz regulować głośność dźwięków, a nawet włączyć własną muzykę.
  • Jeśli chcesz spotęgować doznania i efekty seansu, nie włączaj światła i domknij pokrywę kapsuły. Możesz tez całkowicie wyłączyć muzykę. 

Floating a strach przed zamknięciem

Jeśli obawiasz się, że podczas sesji floatingowej będziesz czuć strach lub dyskomfort związany z zamknięciem w małym pomieszczeniu, uspokajamy: nie musisz zamykać do końca drzwiczek kapsuły. Możesz w każdej chwili mocniej je rozchylić, by dzięki temu przyzwyczaić się do przebywania w kapsule. Jeśli lekko popchniesz pokrywę, do środka dostanie się chłodniejsze, świeże powietrze. Poza tym w każdej chwili możesz skorzystać też z przycisku wzywającego naszą pomoc. Gdy go naciśniesz, pracownik naszego Centrum zjawi się, by udzielić Ci wsparcia. 

Dla większego komfortu możesz też zostawić włączone światło. 

Wnętrze kapsuły jest na tyle przestronne, że gdy położysz się na wodzie i całkowicie rozluźnisz, nie będziesz dotykać żadnej ze ścianek. 

Więcej o tym, czym jest floating i jakie przynosi korzyści, przeczytasz tu: Floating, czyli jak wyciszyć przebodźcowany umysł dzięki unoszeniu się na wodzie. Możesz też skontaktować się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące sesji floatingowej. Serdecznie zapraszamy Cię do nas, byś mogła/mógł wypróbować ten wyjątkowy sposób na relaks.

Inne tematy na blogu

  • Floating Warszawa Wawer Otwock Józefów
  • medycyna osteopatyczna
  • fizjoterapeuta Otwock Warszawa
  • osteopatia osteopata