Czym jest masaż Kobido i jakie daje efekty?

Masaż Kobido Otwock

Masaż Kobido to zabieg, który pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty ujędrnienia i odmłodzenia skóry bez użycia inwazyjnych technik. Z tego względu często określa się go jako niechirurgiczny lifting twarzy. Brzmi dobrze? Sprawdź, na czym polega masaż Kobido i przekonaj się, dlaczego warto z niego skorzystać.

Masaż Kobido – rytuał z bogatą tradycją

Masaż Kobido wywodzi się z Japonii i ma niezwykle bogatą historię. Jego fundamenty zostały opracowane zgodnie z założeniami tradycyjnej medycyny chińskiej – praktyk znanych i z powodzeniem wykorzystywanych od ponad 2500 lat.

Przed wiekami rytuał Kobido zarezerwowany był dla najbardziej uprzywilejowanych Japończyków. Korzystali z niego członkowie rodziny cesarskiej oraz inni przedstawiciele wysokiej warstwy społecznej. Co skrywał jego sekret?

Przede wszystkim, to zestaw skrupulatnie określonych zasad i zaawansowana technika, której należy ściśle przestrzegać, aby uzyskać oczekiwany efekt. Masaż Kobido wymaga przestrzegania pięciu etapów, na które składają się równo wolne ruchy, uwalniające napięcie mięśniowe, jak i techniki szybkie, które intensywnie stymulują skórę. To właśnie te drugie uznawane są za najbardziej typowe dla masażu Kobido.

Co to jest masaż Kobido?

Kobido to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie rodzajów masażu twarzy. Składa się na niego wiele technik manualnych i precyzyjnych ruchów ręki, dlatego wykonują go jedynie doświadczeni specjaliści.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rodzajów masażu, które działają jedynie na wierzchnie warstwy skóry, Kobido oddziałuje na tkanki głębokie oraz mięśnie twarzy. Podczas zabiegu stymulowane są punkty akupresurowe, uwalniające pożądaną odpowiedź ze strony układu nerwowego, limfatycznego oraz mięśniowego. 

Masaż Kobido składa się z następujących etapów:

 • Masaż tkanek głębokich – rytuał rozpoczyna się od wykorzystania technik, które mają na celu złagodzenia napięcia mięśni twarzy. Najczęściej wykonuje się go bez użycia kosmetyków czy olejków do masażu.
 • Relaksacja – to czas, kiedy masowana osoba wprowadzana jest w stan głębokiego relaksu. Ruchy wykonywane przez specjalistę poprawiają krążenie krwi, niwelują napięcia będące skutkiem stresu i stymulują skórę do regeneracji. 
 • Drenaż limfatyczny – masażysta przechodzi do wykorzystania technik, które mają na celu usprawnienie przepływu limfy. Efektem drenażu jest zmniejszenie obrzęków spowodowanych przez zastój chłonki. 
 • Technika liftingująca – to najbardziej charakterystyczny element masażu Kobido, składający się z szybkich, intensywnych ruchów (szczypania, wygładzania, pociągnięć, ugniatania), zapewniających efekt liftingu i wysmuklenie owalu twarzy.
 • Akupresura – zakończeniem rytuału jest uciskanie określonych miejsc na twarzy, nazywanych punktami refleksologicznymi. 

Każdy z powyższych elementów ma znaczenie dla efektu zabiegu i powinien być wykonywany w pełnym skupieniu, z maksymalnym zaangażowaniem masażysty. 

Masaż Kobido – jakie efekty i korzyści?

Masaż Kobido to doskonała propozycja dla kobiet oraz mężczyzn w każdym wieku, którzy nie chcą korzystać z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej – takich jak lifting, botoks czy wypełniacze – a poszukują sposobu na odmłodzenie wyglądu swojej twarzy.

Na zabieg najczęściej decydują się osoby, które zmagają się z wiotką skórą, zmarszczkami, opadaniem owalu twarzy. Polecamy go jednak również tym, którzy szukają sposobu na zniwelowanie napięcia mięśniowego i zredukowanie stresu. Masaż Kobido – oprócz tego, że jest uznawany za niechirurgiczny lifting twarzy – jest również odprężającym i głęboko relaksującym zabiegiem.

Do najważniejszych efektów masażu Kobido zaliczamy:

 • Poprawę napięcia i widoczne ujędrnienie skóry.
 • Poprawę owalu twarzy.
 • Zmniejszenie lub zniwelowanie zmarszczek.
 • Odświeżenie kolorytu i zminimalizowanie oznak starzenia się skóry.
 • Zmniejszenie napięcia mięśniowego i zapobieganie zmarszczkom mimicznym.
 • Stymulację metabolizmu komórkowego i pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, które sprzyjają regeneracji skóry.
 • Zmniejszenie objawów bruksizmu.
 • Ograniczenie dolegliwości bólowych spowodowanych nadmiernym napięciem mięśniowym.

Pozytywne rezultaty Kobido widoczne są już po jednorazowym masażu, jednak dla uzyskania najlepszego efektu, zalecamy wykonać serię zabiegów.

Inne tematy na blogu

 • osteopatia osteopata
 • Fizjoterapia fizjoterapeuta
 • medycyna osteopatyczna
 • Floating Warszawa Wawer Otwock Józefów